Najmłodsi członkowie naszego Koła z sukcesami uczestniczą w zawodach wędkarskich!

Zarząd Koła PZW Lublin Haczyk kładzie duży nacisk na promowanie wędkarstwa wśród młodzieży. Duża w tym zasługa głównie Darka Schulza, v-ce prezesa ds. młodzieży. To właśnie pod jego okiem młodzi adepci wędkarstwa, w większości uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr4 w Lublinie, mogą poznawać w teorii oraz praktyce tajniki pięknego hobby jakim jest wędkarstwo.

Spora grupa najmłodszych członków naszego Koła bierze udział w zawodach wędkarskich i co nas szczególnie cieszy - z dużymi sukcesami!

W sobotę 2 czerwca aż 8 członków naszej Wędkarskiej Szkółki brało udział w zawodach okręgowych z okazji Dnia Dziecka. Dokładniej o tych zawodach pisaliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów, dla przypomnienia wystarczy kliknąć poniższy link:

Nasze dzieci w zawodach z okazji "Dnia Dziecka"

26 sierpnia Julia uczestniczyła w zawodach wędkarskich dla dzieci na łowisku specjalnym w Mełgwi. Startując tam w latach poprzednich zawsze kończyła zawody na podium, tym razem zajęła 3 miejsce w swoim sektorze.

2 września Julka, Norbert i Mateusz wzięli udział w zawodach okręgowych dla dzieci kończących wakacje. Tym razem zbiornik w Bychawie nie obdarzył nas miejscem na podium, chociaż brakowało niewiele. Mateusz w kategorii wiekowej 12-14 lat był 4., natomiast Norbert (do 12 lat) zajął miejsce 5. Julka tym razem zajęła miejsce 14. w "najmłodszym" sektorze.

W dniach 29-31.08 w Markuszowie dzieci z okręgu lubelskiego, chełmskiego i kieleckiego uczestniczyły w szkoleniowym obozie wędkarskim. Również tam, pod czujnym okiem v-ce prezesa ds. młodzieży Dariusza Ciechańskiego nie zabrakło naszego przedstawiciela, a był nim Mateusz. Oprócz kolejnej, dużej porcji wiedzy wędkarskiej, zawodów i przeróżnych atrakcji, uczestnicy obozu mogli odwiedzić fabrykę zanęt i komponentów wędkarskich firmy Piscari - firmy, która od niedawna mocno wspiera nasze Koło jeśli chodzi o sport spławikowy i feederowy, zarówno seniorów jak i tych najmłodszych (co widać na niektórych zdjęciach).

Natomiast w dniach 15-16.09 w Markuszowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Okręgów PZW "Ściany Południowo-Wschodniej" do lat 16. W reprezentacji Okręgu PZW Lublin znalazł się nasz Norbert, który powoli wchodzi w "świat" spławikowego sportu wyczynowego na coraz wyższym poziomie.

Zarząd Koła Haczyk jest dumny ze swoich najmłodszych wędkarzy i bez względu na wyniki (lepsze, czy też gorsze) na pewno będzie nadal wpierał naszą młodzież w realizowaniu ich hobby jakim jest wędkarstwo.

Dziękujemy również ekipie wspierającej Darka, jak i naszemu darczyńcy - firmie PISCARI. Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI!